מהם בקרי תחנות דלק?

תאריך: אפריל 21, 2023 | קטגוריות: בקר תחנות דלק

בקרי תחנות דלק ממלאים תפקיד חיוני בתחנה. הם מווסתים את זרימת הדלק, מפקחים על מערכת מד המכל האוטומטית (ATG) ומעבדים תשלומים בכרטיס ללקוחות.

רוב המשאבות כוללות שסתום בקרת זרימה המווסת את כמות הבנזין העוברת דרכן. זה עובד על ידי דחיסה של דיאפרגמה פלסטית בצורה הדוקה יותר ככל שהזרימה גדלה, והרחבה כדי להאט את המשאבה כשהיא מגיעה לקצב קבוע מראש.

איך הם שולטים בזרימת הדלק?

תחנות דלק מספקות לנהגים דלק למכוניות שלהם ומוכרות חטיפים ופריטי נוחות אחרים. תפקידו של מנהל תחנה הוא לשמור על פעילות החנות ביעילות תוך עמידה בדרישות הלקוח.

תחנות רבות מספקות בדרך כלל שתי אפשרויות ללקוחות: שירות מלא (מלווה שואב דלק לרכב ומנגב את השמשה), תשלום בטיפ קטן; או שירות עצמי, שבו לקוחות מכניסים את הזרבובית שלהם למיכל שלהם ומושכים את הידית כדי לשאוב אותו בעצמם.

בקרים לתחנות דלק הם חלק בלתי נפרד ממערכת האוטומציה שלהם, השולטת בזרימת הדלק בתחנה. לשם כך, הם משתמשים במנגנונים שונים כמו מד זרימת בוכנה ארבע פעימות ששולח נתונים לבקר המשולב של המשאבה.

איך הם שולטים במשאבה?

תחנות דלק נמצאות בכל מקום, אך רבים מאיתנו אף פעם לא עוצרים לשקול כיצד הן פועלות. סביר להניח שאפילו אנשים בעלי ידע טכנולוגי השתמשו במשאבה בשלב מסוים, אך אולי לא יבינו לחלוטין את פעולתה הפנימית.

משאבות משתמשות במערכת של חיישנים ובקרות כדי להבטיח שאיבת דלק בקצב הנכון. זה כולל דיאפרגמה המגבילה את זרימת הגז לכמות שנקבעה מראש, וכן צינור הרחבה שמאט את המשאבה כשהיא מתקרבת לגבולות שנקבעו על ידי הלקוח.

ישנה גם מערכת בקרת מהירות שנועדה לכבות את המשאבה במקרה של חום יתר, המכונה נעילת אדים. זה מתרחש כאשר מערכות שאיבה בכוח סוס פועלות בעוצמה מלאה וגורמות לחימום יתר. אם רמות הגז במיכל עולות גבוה מדי, צינור הוונטורי העובר לאורך פיית המתקן חונק את לחץ האוויר ומגביל את זרימת הגז.

איך הם שולטים בתצוגה?

תחנות דלק הן מקומות שבהם נהגים יכולים למלא את המכוניות שלהם בדלק. ישנם אלפים מהם ברחבי אמריקה, רבים מנוהלים על ידי עסקים משפחתיים או תאגידים. במהלך השנים, הם התפתחו כדי לענות על צרכי הנהגים על ידי מתן שירות אדיב, ארכיטקטורה אטרקטיבית ושירותים נקיים. בשנות ה-70 הם אפילו החלו להציע חטיפים ומשקאות כחלק מאחריות מחמירות לרכב כדי למשוך לקוחות.

בקרי תחנות דלק לא רק שולטים במשאבה, אלא יש להם גם תפקיד חשוב בתצוגה. הם יכולים להראות כמה גלונים התמלאו, להציג את מחיר הבנזין ואפילו ליצור מופע אורות שמהבהב כשמכונית חולפת במקום! יתר על כן, בדוק אם התחנה שלך יכולה להשתמש בטכנולוגיות מודרניות כמו RFID – דרך מאובטחת עבור לקוחות לשלם עבור רכישת דלק.

איך הם שולטים באזעקות?

כיום, תחנות דלק משתמשות באזעקות שונות כדי לוודא שהמיכל לא יתמלא יתר על המידה ונזלף. אלה עשויים לכלול מגני משאבות, אזעקות גז מזיק או שריפה ואזעקות פריצה שינעלו מערכות ויתריעו בפני גורמי אכיפת החוק על חדירה.

ניתן גם להפעיל אזעקות מרחוק כדי להודיע לצוות על בעיה ואף לעצור את זרימת הדלק במשאבה. הם עובדים בשילוב עם רכיבי אבטחה אחרים בתחנה, כמו מצלמות וחיישנים שמזהים ומרתעים פעילות פלילית.

מעבדות קספרסקי גילו ב-2018 שלחלק מהמערכות הללו יש ממשק אינטרנט הנגיש מכל מקום עם חיבור לאינטרנט. הדבר היווה סיכון רציני, שכן שרתים אלה מנהלים מכשירי אחסון, מסופי תשלום ורכיבים חיוניים אחרים בלב התחנה – מה שהופך אותם לפגיעים מאוד לפשרות ולמטרה אטרקטיבית עבור גנבים.

לפרטים נוספים : https://www.carlog.co.il/%D7%91%D7%A7%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%AA%D7%97%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%93%D7%9C%D7%A7/